Arhitektuuriliselt põnevatesse paikadesse kutsuv Open House Tallinn kutsub külastama Porto Francot
10.07.2020

Eeloleval laupäeval ja pühapäeval toimuvad Open House Tallinn raames avatud uste päevad Tallinnas kohtades, kuhu muidu ei pääse. Porto Franco valminud I maja ja valmimisjärgus II maja on võimalik külastada laupäeval, 11.07, ja pühapäeval, 12. 07. Ekskursioonid algavad igal täistunnil kell 12-16.00. Venekeelne ekskursioon toimub pühapäeval, 12.07 kell 13.00.

Admiraliteedi piirkonna tutvustuse ja Porto Franco ekskursiooniga liitumiseks tuleb enne täistundi tulla Navigatori Ärimaja (Laeva t 2, A sissepääs) fuajee 1. korrusele.

Ekskursiooni käigus tutvustatakse Porto Franco kontseptsiooni, tutvustatakse Admiraliteedi piirkonna ajalugu ning giidi juhtimisel on võimalik külastada valminud Porto Franco I hoonet, kus kohe-kohe avab uksed Citybox Tallinn hotell. Samuti käiakse ka Porto Franco ehitatava II hoone  katusel, et nautida ilusaid vaateid Admiraliteedi basseinile ja vanalinnale.

Open House on sündmus, mis on mõeldud ennekõike Tallinna elanikele oma kodulinna vaatamisväärsuste avastamiseks ja igapäevaselt suletud hoonetesse pääsemiseks. Lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele pakub Open House Tallinn sel aastal ka venekeelseid ekskursioone Linnahalli, Porto Francosse, Vene Kultuurikeskusesse ja Kultuurikatlasse.

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Tallinnale lähimad Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja sündmust korraldavad linnad on Helsingi ja Vilnius. Loe lisaks: openhouseworldwide.org.

Porto Franco projekt ehitatakse keskkonnasõbralikult ning Leed Gold sertifikaadi standardite järgi: projekt vastab kõrgetele nõuetele nii keskkonnasäästlikkuse, energiakasutuse, ehituse kui ehitusmaterjalide osas. Projekti kontseptsioon hõlmab mitmete moodsaimate energia- ja veetõhusate tehnoloogiate kasutamist ning jäätmete ja saaste tekke vähendamist, mh rakendatakse kliimamuutustele vastupidavaid tehnikaid, millega leevendatakse sellele piirkonnale ja eelkõige Balti riikidele omaseid kliimariske.

Porto Franco on unikaalne kinnisvaraarendus, mis avab Tallinna kesklinna merele, olles pealinna ainus mereäärne ettevõtlus- ja vaba aja veetmise piirkond. Porto Franco arendusse investeeritakse 190 miljonit eurot ning uues mitmefunktsioonilises linnakvartalis saab olema pinda enam kui 150000 m2. Porto Franco kompleks koosneb kolmest maa-alusest korrusest 1170 kohalise parkimismaja ja kaubanduse üüripindadega ning viiest maapealsest korrusest kaubanduskeskuse, bürookeskuse ja hotelli tarbeks. Porto Franco 150 000 m² hakkavad tegutsema kohvikud ja restoranid, hotell, hüpermarket ning hulganisti ettevõtteid nii kauplustena kui ka büroopindadel. Esmajoones valmib moodsa kontseptsiooniga Citybox Tallinn hotell, mille avamine on 1. augustil 2020. a.

Citybox Tallinn hotelli esindaja tutvustab huvilistele Eestis uut hotellikontseptsiooni
Osalised tutvusid Porto Franco ehitusel kenade vaadetega Admiraliteedi basseinile